Životopis BJA

16. března 2010 v 13:01 | Rafililie
www.greendayrulez.blog.cz
↑MY GRAPH SO USE THE SOURCE↑

Full Name: Billie Joe Armstrong
Age/Birthdate: 38; February 17, 1972
Hometown: Rodeo, California, USA
Eye Color: Green
Natural Hair Color: Tmavě hnědá
Height: 172cm
Marital Status: Žena Adrienne Nesser; Oddáni July 2, 1994
Children: Joseph Marciano - Květen 1995; Jakob Danger - září 1998
Family: Billieho otec - Andy, Matka - Ollie, Má 5 starších sourozenců (David, Alan, Marci, Hollie, and Anna)
Instruments: Kytara, Harmonika, Mandolína, Bubny, Klavír, Saxofon
Record Company: Billie a jeho manželka spolu vlastní Adeline records
Other Bands: Pinhead Gunpowder, Foxboro Hot Tubs


Narodil se jako nejmladší ze šesti dětí v rodině jazzového muzikanta Andyho Armstronga, který pracoval jako řidič kamiónu. Matka pracovala jako servírka v lokální restauraci. Svoji první skladbu Look for Love nazpíval již v pěti letech v místní nahrávací společnosti Fiat Records. Jako malý chtěl také obcházet nemocnice a zpívat nemocným, aby se cítili lépe. Jeho otec Andy zemřel na rakovinu jícnu, když mu bylo deset. Dva roky na to se jeho matka znovu vdala. První elektrickou kytaru Blue dostal v devíti letech od svého otce a dodnes používá některé její repliky.

Když bylo Billiemu deset, seznámil se s Mikem Dirntem ve školním bufetu. Spolu začali hrát heavy metalové skladby od Ozzy Osbournea a dalších. Protože neměl moc v lásce svého otčíma, napsal o čtyři roky později písničku Why Do You Want Him (Proč ho chceš) o své matce a o "novém" otci. V patnácti letech založil s Mikem a bubeníkem Johnem kapelu Sweet Children (Sladké děti). Kvůli kapele také v 18 opustil školu (Pinole Valley High School). V této době dostal i přezdívku Two Dollar Bill - to byla cena, za jakou prodával jointy.

V roce 1990 John opustil skupinu, aby se mohl věnovat škole. Místo něj nastoupil Tre Cool a skupina se přejmenovala na Green Day. Začali cestovat po zemi a přitom přespávali v domech svých fanoušků. V Minneapolis roku 1990 se pak Billie Armstrong setkal se svou budoucí manželkou Adrienne Nesser, se kterou se 2.července 1994 oženil během pětiminutového obřadu. Den na to Adrienne zjistila, že je těhotná. V březnu se pak narodil jejich první syn Joseph Marcicano Armstrong, a pak o tři roky později, v září 1998, druhý syn Jakob Danger. Celá rodina teď žije v Berkley nedaleko Los Angeles. V roce 2005 napsal píseň Wake me up when September ends (Probuď mě, až skončí září) pro svého otce. V roce 2003 byl zavřen za pašování drog.
V roce 2007 daboval sám sebe ve filmu Simpsonovy ve filmu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama